1 člověk ze 4 by se raději nechal přistihnout nahý, než aby byl bez připojení k internetu
23. 8. 2018
1 člověk ze 4 by se raději nechal přistihnout nahý, než aby byl bez připojení k internetu

​Dostat se bez bloudění z místa A do místa B, objednat si jídlo nebo být v kontaktu s přáteli. S tím vším nám pomáhá digitální svět, který se stal už tak pevnou součástí naší reality, že nemít přístup k internetu pro nás může představovat velký problém. Lidé se na internet spoléhají do té míry, že by se 23 % z nich raději nechalo přistihnout na veřejnosti bez oblečení než, aby byli bez svého zařízení připojeného k internetu. To vyplývá z nového průzkumu společnosti Kaspersky Lab. Mít své zařízení neustále při ruce a mít jistotu kvalitního připojení k internetu kdekoliv a kdykoliv, je pro nás důležitější než kdy jindy.

Jak moc se spoléháte ve svém běžném dni na připojení k internetu? Myslíte si, že byste zvládli prožít celý den offline? Pokud je vaše odpověď "ne", nejste jediní. Zůstat připojený je životně důležité a nezbytné pro mnoho uživatelů, zejména při cestování. Více než pětina (22 %) respondentů z nedávného průzkumu společnosti Kaspersky Lab tvrdí, že připojení k internetu je pro ně stejně důležité jako jídlo, voda a střecha nad hlavou.

Naše závislost na zařízeních připojených k internetu je v dnešní době tak velká, že ztráta chytrého telefonu nebo tabletu nás může stresovat více než mnoho jiných traumatických situací. Téměř všichni respondenti (90 %) uvedli, že by pro ně bylo stresující, kdyby své zařízení ztratili, nebo by jim bylo ukradeno, což je více než v případě, že by zmeškali vlak či letadlo (88 %B, stali se součástí drobné nehody (88 %), nebo by jim bylo špatně (80 %).

Lidé jsou dokonce připraveni se i ztrapnit a riskovat osobní újmu, jen aby zůstali připojení k internetu. Například 26 % respondentů se dívalo na obrazovku svého telefonu při přecházení ulice a 21 % při chůzi v neznámém nebo nebezpečném prostředí. 1 z 5 dotazovaných navíc uvedl, že se bez svého připojeného zařízení cítí jako nahý. Tento výsledek se Kaspersky Lab rozhodla dále ověřit ve svém nedávném experimentu (video níže). Nahý dobrovolník bez finančních prostředků a chytrého telefonu měl za úkol najít své oblečení ve městě, které neznal.


"Připojení se rychle stalo základem moderního života a pro mnohé i absolutní nutností. Naše touha být stále online a věci, které jsme ochotni udělat, abychom toto digitální spojení se světem udrželi, ukazují, jak jsou pro nás připojená zařízení důležitá. Neměli bychom však zapomínat také na bezpečnost. Nepřetržité připojení k internetu totiž zasahuje do všech aspektů našeho života, ať už děláme cokoliv a kdekoliv. Uživatelé by si měli být vždy jistí, že bez ohledu na situaci je jejich připojení bezpečné," říká Dmitrij Aleshin, viceprezident pro produktový marketing společnosti Kaspersky Lab.